Top 5 Ciekawych Gier na 2023 rok

Wraz z 2023 gracze wyczekują nowych tytułów gier do ogrania. Zostaną bowiem wydane solidne pozycje gier, które wam dzisiaj przedstawimy. Można spodziewać się gier z gatunku horroru, fantastyki, przygodowe oraz wojenne. W tym roku uświadczymy również stare tytuły w odświeżonej wersji.

Najciekawsze premiery gier 2023 roku to bez wątpienia:

  • STALKER 2: Heart of Chornobyl,
  • Diablo 4
  • Dead Space Remake,
  • Hogwarts Legacy
  • Assassin’s Creed Mirage.

To tylko kilka tytułów z całej gamy, które będą miały premierę w tym roku.

STALKER 2: Heart of Charnobyl

STALKER 2: Heart of Charnobyl to kolejna odsłona kultowej już serii ukraińskiego studia GSC Game World. Gracze kolejny raz będą mogli przenieść się do postapokaliptycznego świata z niesamowicie ciekawą fabułą. Niezwykle rozległy otwarty świat Zony mieszczący się wokół elektrowni w Czarnobylu kryje w sobie wiele niebezpieczeństw w postaci morderczych mutantów, wrogich frakcji oraz śmiertelnie niebezpiecznych anomalii. Gra miała ujrzeć światło dzienne rok wcześniej, jednak wojna pokrzyżowała plany studia. W tym roku jednak możemy się jej spodziewać.

Hogwart Legacy

Premierę gry Hogwart Legacy wyznaczono na dziesiąty dzień lutego 2023 r. Gra przenosi graczy w uniwersum Harry’ego Pottera i jego przyjaciół. Akcja gry ma miejsce w XIX wieku, a gracz wciela się w młodego czarodzieja, który trafia do szkoły magii i czarodziejstwa. Jest to gra z gatunku RPG akcji z otwartym światem. Fabuła opiera się na każdemu dobrze znanej serii książek o młodym czarodzieju Harrym Potterze i jego przyjaciół napisanej przez J.K. Rowling.

Diablo 4

Diablo 4 to kolejna odsłona kultowej serii gier RPG typu hack-n-slash wydanej przez studio Blizzard Entertainment. Kolejny raz wcielimy się w jedną z postaci, aby wyruszyć w walkę z niezliczoną hordą potworów. Czwarta odsłona serii Diablo kolejny raz wprowadzi nas w mroczny świat walki z armią piekła. Tym razem twórcy nałożyli duży nacisk na aspekt i rozgrywkę sieciową.

Dead Space Remake

27 stycznia 2023 roku swoją premierę będzie miał Dead Space Remake. Starszym graczom tytuł ten jest bardzo dobrze znany, ponieważ pierwotnie zadebiutował w 2008 roku. Horror, o którym mowa swoją akcją przenosi nas w kosmiczną otchłań, gdzie zwykła podróż na okręt kosmiczny przeradza się w rozpaczliwą walkę o przetrwanie. Postać, w którą wciela się gracz, rozgrywa śmiertelną walkę z krwiożerczymi istotami, które wymordowały załogę statku. Bohater gry stara się przetrwać, aby odnaleźć i uratować swoją ukochaną.

Assasin’s Creed Mirage

W tym roku swoją premierę będzie miała kolejna odsłona serii Assasin’s Creed opowiadająca o zakapturzonych mordercach. Tym razem studio Ubisoft Bordeaux postanowiło powrócić niejako do korzeni. Zamiast bardzo dużego otwartego świata gracze w zamian otrzymają grę o bardziej zwartej fabule. Zamiast klasycznej rozgrywki RPG konwencja przerodzi się w przygodową grę akcji, gdzie pierwsze skrzypce będzie grać narracja opowiadająca historię przypadającą na złoty wiek Islamu.

Podsumowanie

Bez wątpienia nowy rok nie przyniesie posuchy w świecie gier. Nawet niedzielny gracz znajdzie coś dla siebie w nadchodzących premierach. Oprócz wspomnianych tytułów warto również zainteresować się takimi tytułami jak ARK 2, odświeżoną wersję Resident Evil 4 Remake, która ma wyjść 24 marca 2023 r. zarówno na PC, PS4, PS5 oraz Xbox Series. Duże zainteresowanie przyciąga również tytuł Sons of the Forest od studia Endnight Games.

Jest to kontynuacja po niemalże 5 latach bardzo udanej gry The Forest. Po raz kolejny gracze trafią w świat survivalu oraz horroru na bezludnej wyspie walcząc o przetrwanie z zamieszkującymi na niej mutantami.

Jeśli szukasz sprzętu dla gracza, sprawdź sck.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *