Bezpieczny laptop

Kiedy ludzie myślą o bezpieczeństwie komputerowym, myślą o rzeczach takich jak konie trojańskie, wirusy, oprogramowanie szpiegujące, robaki i inne paskudne rzeczy, które hakerzy mogą wysłać do ciebie przez Internet. Jednak bez względu na to, ile masz blokad lub ile wzniesiesz zapór ogniowych, istnieje rodzaj zabezpieczeń, o których prawdopodobnie zapominasz.

Przy ogromnej liczbie osób korzystających z laptopów zarówno w domu, jak i w pracy. Oraz rosnącej liczbie osób zabierających ze sobą laptopy na wycieczki do dowolnego miejsca, od kawiarni na końcu ulicy po kolejny kontynent. Istnieje poważny problem bezpieczeństwa.

Kradzieże laptopów osiągnęły rekordowy poziom, a gdy złodziej bezpiecznie przejmie komputer w swoje ręce, ma czas aby złamać pozostałe zabezpieczenia lub rozebrać komputer i sprzedać go na części.

Dbanie o bezpieczeństwo laptopa to nie tylko kwestia bezpieczeństwa wewnętrznego i regularnych przeglądów (choć te rzeczy są ważne), ale także bezpieczeństwa fizycznego i upewnienia się, że komputer nie opuszcza twojego posiadania.

Bezpieczeństwo w pracy i szkole

Wraz ze wzrostem kradzieży laptopów zadanie ich ochrony stało się wielkim biznesem. Jeśli zabierasz laptopa do pracy, ważne jest, aby był przez cały czas bezpieczny. Zwłaszcza w ruchliwym biurze, w którym wiele osób przychodzi i wychodzi, dwuminutowa przerwa w łazience może oznaczać utratę technologii wartej kilka tysięcy dolarów i dużej ilości danych.

Ruchliwe Miejsca

W przypadku laptopa na biurku w ruchliwym miejscu biurowym istnieje kilka opcji, dzięki którym możesz trzymać go przywiązanego i na miejscu bez względu na wszystko. Jedną z tych metod jest podłączenie laptopa do kabla zabezpieczającego, aby powstrzymać przypadkową kradzież. Te kable można zwolnić tylko za pomocą klucza lub kodu i uniemożliwić innym osobom podniesienie laptopa, gdy jesteś odwrócony plecami.

Jeśli przynosisz laptopa do pracy, ale nie używasz go przez cały czas, gdy tam jesteś, jeśli jesteś uczniem lub rodzicem, który martwi się o dostęp innych osób do komputera lub jeśli przewidujesz nieobecność przy biurku przez pewien czas, zamykanie Twój laptop w szafce na dokumenty lub szufladzie biurka może być skuteczne.

Jeśli te opcje nie są dostępne, szafka na laptopa odciągnie innych od Twojego cennego narzędzia. Zamontuj szafkę na laptopa pod biurkiem, w bagażniku samochodu, na ścianie lub w szafie, aby zapobiec kradzieży i niepożądanemu dostępowi.

W przypadku laptopa, którego wiele osób może potrzebować lub ma do niego dostęp, i takiego, który nie powinien nigdzie iść, wspornik mocujący jest opcją zapewniającą bezpieczeństwo komputera.

Popularne w bibliotekach i hotelach, te wsporniki chronią laptopa zwykle niezależnie od tego, czy są otwarte, czy zamknięte, ale nie pozwalają na wyjęcie laptopa. Są one również dobre dla komputerów, które mogą być narażone na upadek z przedmiotów, takich jak wystawy sklepowe, uchwyty samochodowe i laptopy na wózkach szpitalnych.

Szkoły i Firmy

Dla szkół lub firm, które dostarczają laptopy do specjalnego użytku dla wielu osób jednocześnie, zamykany wózek na laptopa to pomysł. Wózek zapewnia miejsce dla piętnastu do trzydziestu laptopów jednocześnie.

Wózki te są skonstruowane tak, aby były zarówno mobilne, jak i niezwykle trudne do włamania. Kiedy nie są używane, powinny być trzymane w zamkniętym pomieszczeniu dla dodatkowego bezpieczeństwa, jednak nawet jeśli ktoś dostanie jeden z tych wózków, będzie praktycznie niemożliwy do ukrycia.

Jeśli pomimo Twoich najlepszych środków ostrożności Twój laptop zostanie zgubiony lub skradziony, zainstalowanie programu stealth signal lub innego programu śledzącego oznacza, że Twój laptop może wezwać pomoc. Zgłoś swój laptop jako zagubiony lub skradziony, a komputer rozpocznie przesyłanie informacji o lokalizacji do centrum kontroli. Te centra kontroli mogą następnie pomóc w odzyskaniu utraconego komputera, miejmy nadzieję, zanim zostaną wyrządzone jakiekolwiek szkody.

Najlepsze zabezpieczenie, jakie możesz zapewnić swojemu komputerowi, to mieć go na oku przez cały czas. Jeśli zdecydujesz się zabrać go ze sobą w dowolne miejsce, nie zostawiaj go samego, chyba że jest zamknięty na klucz. Ludzie mają ochotę położyć swoje torby na podłodze i drzemać w poczekalniach lub na lotniskach, ale wystarczy chwila, aby stracić cenną inwestycję i wszystkie dane.

Chcesz kupić bezpiecznego laptopa? Sprawdź https://sck.pl/pl/menu/laptopy-153

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *