Czyszczenie Piaskowca
Wpisany przez Administrator
wtorek, 01 marca 2011 08:08
PDF Drukuj Email

Czyszczenie Piaskowca metodą sodowania

Czyszczenie piaskowca metodą sodowania zastępuje szkodliwą dla zdrowia metodę piaskowania. Amerykańska technologia opracowana przez naukowców, która niezwykle skutecznie oczyszcza brudny kamień. Do niedawna jedynym sposobem czyszczenia różnorodnych materiałów  (resztek lakierów, farb, mchu, nalotu, rdzy etc.) było użycie żrących środków a w przypadku kamienia - piaskowanie. Technologia Soda Blast Systems została uznana przez Amerykanów za najskuteczniejszą i zupełnie nieinwazyjną metodę czyszczenia różnych powierzchni a szczególnie kamienia.

 

Czyszczenie:

Czyszczenie kamienia polega na użyciu sody oczyszczonej, która jest nietoksyczna, neutralna dla środowiska  i w 100% rozpuszczalna w wodzie. Umożliwia doskonałe czyszczenie piaskowca bez uszkadzania jego struktury.  Pracownicy wykonujący sodowanie nie pracują w szkodliwych dla zdrowia warunkach. Metoda ta jest więc bezpieczna zarówno dla ludzi jak i środowiska naturalnego.

Czyszczenie metodą sodowania skutecznie usuwa wszelkiego rodzaju nowe oraz długotrwałe zabrudzenia piaskowca dając gwarancję efektu nowego, świeżego kamienia.

Działanie tej metody jest o tyle ciekawe, że nie powoduje żadnych skutków ubocznych podczas pracy ludzi (przy piaskowaniu choroba Pylica płuc) oraz niezwykła wydajność pracy.

 

Poprawiony: wtorek, 04 czerwca 2013 11:50